Kiedy początek wakacji 2019 i ile trwają? Choć letnia przerwa od szkoły tradycyjnie rozpocznie się dopiero w czerwcu, to już teraz uczniowie szukają informacji na temat dokładnych terminów upragnionych wakacji. Sprawdzamy szczegóły oraz daty rozpoczęcia i zakończenia wakacji 2019.

Wakacje 2019 tradycyjnie trwają do końca sierpnia. W tym roku jednak 1 września wypada w niedzielę, co oznacza, że rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się w poniedziałek, 2 września.

Co istotne, w tym roku w czwartek 20 czerwca, w dzień przed zakończeniem roku szkolnego, wypada Boże Ciało, które jest dniem ustawo wolnym od pracy. Z tego powodu dyrektorzy szkół mogą ogłosić zakończenie roku już w środę, 19 czerwca. Dokładna data rozpoczęcia się wakacji 2019 zależy zatem od wybranej placówki.

Wakacje 2019

W 2019 roku wakacje będą zatem trwały wyjątkowo długo, bo 72 dni (jeśli zakończenie roku szkolnego przypadnie 21 czerwca) lub nawet 74 dni (jeśli zakończenie roku odbędzie się 19 czerwca). Dla porównania dwa lata temu przerwa letnia od szkoły trwała o pięć albo nawet siedem dni krócej.

Wszystkim uczniom życzymy udanych wakacji!