ZESPÓŁ WOKALNY „AKORD”

Zespół od kilku już lat  pracuje pod okiem znakomitej polskiej wokalistki Haliny Benedyk. Swoim zasięgiem obejmuje utalentowane dzieci i młodzież z terenu całej gminy Kostrzyn. Członkowie zespołu na co dzień szlifują swój talent w trzech grupach wiekowych. Postępy jakie czynią, możemy śledzić, obserwując ich wokalne popisy podczas wielu imprez gminnych oraz festiwali i przeglądów piosenkarskich.

Plan Zajęć 2019 | 2020

GRA NA INSTRUMENTACH

Naszym marzeniem jest, aby przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury powstała kiedyś orkiestra dęta. Wiedząc, że marzenia same się nie spełniają, usilnie staramy się temu pomóc i prowadzimy naukę gry na instrumentach dętych. Zajęcia te przeznaczone są dla wszystkich chętnych, bez względu na wiek. Zapewniamy też instrumenty do ćwiczeń. W ramach orkiestrowego grania prowadzimy sekcję  instrumentów dętych blaszanych: trąbka oraz sekcję instrumentów dętych drewnianych saksofon, klarnet, flet. Jeśli komuś w głowie inny rodzaj muzykowania, to umożliwiamy też naukę gry na gitarze, keyboardzie i perkusji. Może warto spróbować. Nigdy nie wiadomo, jakie pokłady talentu w nas drzemią. Pamiętaj, do odważnych świat należy!

Plan Zajęć 2019 | 2020

ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA SIEKIERACY

Zespół Pieśni i Tańca „Siekieracy” jest grupą folklorystyczną, która powstała z inicjatywy mieszkańców wsi Siekierki Wielkie w 1984 roku i działa przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kostrzynie. Inicjatorką powstania zespołu i pierwszym kierownikiem była pani Maria Banaszak. W tym okresie zespół tworzyły małżeństwa i całe rodziny wywodzące się z Siekierek Wielkich i Małych oraz Poklatek.

Kolejno między 1994 a 1998 rokiem choreografami i opiekunami zespołu były panie Bożena Czajka i Stefania Hejnowicz. Od 1998 roku choreografem zespołu był Ryszard Zjeżdżałka, który oprócz prezentowanego folkloru rodzimej wsi, tańców okolic Kościana, Szamotuł oraz tańców narodowych wprowadził do programu ciekawe scenki obrzędowe i zwyczajowe jak podkoziołek i dożynki.

W 1996 roku zespół koncertował w Odense – mieście Andersena, gdzie został zaproszony przez zespół „Naesby Folkedensere” oraz w 2003 roku prezentował program na Litwie i Białorusi.

W 2007 roku zespół przechodzi personalne i programowe zmiany, aby od stycznia 2008 roku przystąpić do pracy pod kierunkiem nowego choreografa – Renaty Banaszewskiej.

W swoim repertuarze zespół posiada tańce wielkopolskie, tańce  z okolic Lublina, Kujawiaka z Oberkiem oraz Poloneza a także obszerny program dożynkowy, z którym Był zapraszany do wielu miejscowości w Wielkopolsce i kraju.

Przez kilka lat w okresie wakacyjnym swoje koncerty prezentował kuracjuszom wypoczywającym w Świnoujściu. Jednak największym wydarzeniem dla członków zespołu był wyjazd do Belgii, gdzie przebywał na zaproszenie zespołu „Reintje Vos” oraz występy na dalekiej Malcie.

Od 35 lat „Siekieracy” kultywują tradycje ludowe naszego regionu i kraju. Koncertują z dużym powodzeniem w wielu miejscowościach na terenie kraju oraz poza jego granicami. Zaangażowanie i praca członków zespołu oraz radość z jaką „Siekieracy” wykonują swój program spotyka się z życzliwym przyjęciem publiczności, a dodatkowo jest wyrazem sympatycznej atmosfery panującej w zespole.

Plan Zajęć 2019 | 2020

FORMACJA TANECZNA TWISTER

TWISTER to formacja taneczna dedykowana dzieciom i młodzieży. Podczas intensywnych zajęć tanecznych młodzi adepci sztuki tańca mają okazję poznać wszystkie te techniki tańca, które kręcą dzisiejszą młodzież. Uczestnictwo w zajęciach to przede wszystkim okazja do tanecznej realizacji samych siebie w układach freestylowych. A wszystko pod okiem świetnego instruktora, choreografa Damiana Jackowiaka. Nie bądź NORMIK, zatańcz z nami!

Plan Zajęć 2019 | 2020

ZAJĘCIA PLASTYCZNE

Nie śpiewasz, nie tańczysz, ale masz potrzebę wykrzyczenia tego, co cię fascynuje, boli i denerwuje. Jest okazja! Spróbuj swoich możliwości w zajęciach plastycznych. Jeśli myślisz, że wyglądają tak samo jak w szkole – to się mylisz! Poznasz tu wiele ciekawych technik, dzięki którym nareszcie pokażesz, jak widzisz otaczającą nas rzeczywistość. Czekamy właśnie na Ciebie!

Plan Zajęć 2019 | 2020

ZŁOTA JESIEŃ

Jesień życia nie musi być szara i smutna. Przestań siedzieć w domu przed telewizorem. Rusz się z tego starego fotela i zaśpiewaj, co ci w duszy gra. Wstąp w szeregi najbardziej czadowych „babć i dziadków”, czyli do ZŁOTEJ JESIENI. W cotygodniowych próbach uczestniczy ok. 18 osób, którymi dyryguje i akompaniuje Marek Rybak. Kierownikiem organizacyjnym chóru jest Krystyna Nabiałek.

Corocznie śpiewacy-seniorzy z Kostrzyna występują na licznych imprezach we własnej gminie, m. in. w czasie przeglądów zespołów seniorskich, świąt ludowych, festynów, spotkań jubilatów, Dnia Seniora oraz w czasie koncertu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz w wielu miejscowościach Wielkopolski. W repertuarze zespołu są zarówno piosenki ludowe, biesiadne, kościelne, operetkowe, country jak i wojskowe oraz patriotyczne.

W 2018 roku Chór Seniora „Złota Jesień” świętował swoje 40-lecie istnienia, a w czerwcu 2014 roku Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak wręczył chórowi ODZNAKĘ HONOROWĄ ZA ZASŁUGI DLA WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO.

Plan Zajęć 2019 | 2020

SPONSOROWANE

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze

    Archiwa

    Ostatnie wpisy

    Najnowsze komentarze

      Witaj! Masz ciekawy pomysł na artykuł lub chcesz się czymś podzielić, dołącz do Nas!

      Jeżeli chcesz komentować lub umieścić post na naszym forum musisz założyć konto na naszej stronie

      Zarejestruj

      Nasz Newsletter

      [contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]